jump to navigation

Turkcell Teknoloji’de 3G çalışmaları 03/07/2009

Posted by turkcell3g in 3G ile ilgili merak edilenler.
Tags: , ,
trackback

Turkcell olarak kurulduğumuz günden bu yana Ar-Ge’ye, inovasyona, yenilikçiye önem vererek bu doğrultuda büyük yatırımlar yapıyoruz.

2007 yılında da Türkiye’nin ilk ve tek Teknoloji Serbest Bölgesi’nde, Gebze’de Turkcell Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Anonim Şirketi’ni kurarak Ar-Ge faaliyetlerimizi daha da büyüttük.

Turkcell Teknoloji’nin kurulma amacı Turkcell’e güç katan stratejik ürünler üretmek ve başarı hikayesi yaratan bu ürünleri bölgede diğer operatörlere de pazarlayarak ihracat gerçekleştirmektir. Bu anlamda, 3G tüm yazılım sektörü için olduğu gibi Turkcell Teknoloji için de itici güç olacak ve büyüme fırsatı sunacak.

3G mobil genişbant teknolojisinde önemli olan, insanların bu teknolojiden faydalanmalarını sağlayacak servisler ve uygulamalar geliştirecek yetkinliğe ve altyapıya sahip olmak.

Biz Turkcell Teknoloji’de 3G ile hayatımıza girecek yeni uygulamalar geliştiriyoruz. Mobil genişbant erişimi konusunda da yenilikçi projeler üzerinde çalışıyoruz.

Turkcell Teknoloji tüm bu faaliyetlerini yürütürken ekosistemi (iş ortakları, Ar-Ge şirketleri, araştırma enstitüleri, üniversiteler, STK’lar) ile birlikte büyümeyi amaçlıyor.

Sahip olduğu bilgi ve deneyimi ulusal faydaya dönüştürmeyi ve aldığı patentlerle değer yaratmayı öncelikli hedefleri arasında tutuyor.

Çok kısa zamanda BDT ve Ortadoğu pazarlarına tamamen Türkiye’de geliştirilen yazılımları ihraç etme çalışmalarında kayda değer yol aldık.

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: